Watermead Challenge 2024 | Entrant List

# Name Club/Team
191 Ibrahim Vanzaria
190 Nik Hammer WEST END RUNNERS
189 Vince Frain
188 Alison Sandilands STILTON STRIDERS
187 Lisa Woolman WREAKE SOAR VALLEY
186 Ann Lindsay
185 Tammy Moulds-watson HERMITAGE HARRIERS
184 Anna Ranson SQUIRRELS
183 Stuart Hunter SHEPSHED RC
182 Raymond Draycott SHEPSHED RC
181 Abi Newcombe
180 Katie Preval SQUIRRELS
179 Mark Lewin
178 Kelly Wilson HINCKLEY RC
177 Nikki Whitaker
176 - -
175 Christina Mills DESFORD STRIDERS
174 Clive Wright STILTON STRIDERS
173 Kelvin Banbury DESFORD STRIDERS
172 Lewis Gannon
171 Anna Storer
170 Katy Young
169 Sue Shaw
168 Jason Liquorish BEAUMONT RC
167 Karl Watson LONELY GOAT
166 Chris Walker BARROW RUNNERS
165 Martin Scott
164 Edward Collins
163 Nichola Wood
162 Harry Wells
161 Stuart Wells TEAM ANSTEY
160 David Kirby
159 Caolan Mcdermott
158 Toni Rajput
157 Vicky Staples LONELY GOAT
156 Cliff Fung BEAUMONT RC
155 Christine Glaister SQUIRRELS
154 Joe Edge BARLESTONE ST GILES RC
153 Julie Edge
152 Darren Smith
151 Sarah Anderson SQUIRRELS
150 Katherine Lang WREAKE RUNNERS
149 Clive Simpkins
148 Imogen Pearson
147 Sandra Ritchie ROADHOGGS
146 Stuart Spencer WIGSTON PHOENIX
145 Mark Young TEAM ANSTEY
144 Dee Nurse BIRSTALL RC
143 Rob Nurse BIRSTALL RC
142 - -
141 Jean Dalby
140 Steve Vincent
139 Nicki Little BEAUMONT RC
138 Victoria Wheatley WREAKE & SOAR VALLEY
137 Cheryl Tonks DESFORD STRIDERS
136 Amber Lester BARROW RUNNERS
135 - -
134 Vicky Lewin DESFORD STRIDERS
133 Rachael Briggs TEAM ANSTEY
132 Louise Mackenzie
131 Les Caldwell
130 Nicoletta Blankley
129 Eden Blankley
128 Lynne Rowe SQUIRRELS
127 Hilda Peyrebrune TEAM ANSTEY
126 David Scarfe
125 - -
124 - -
123 Diane Mitchell BIRSTALL RC
122 Paul Smith
121 Alison Attrill-smith
120 Debbie Dubberley TEAM ANSTEY
119 Jacqui Ritchie HINCKLEY RC
118 Sue Durie
117 Kimberley Angell BIRSTALL RC
116 Amelia Ellis-baumber HINCKLEY RC
115 Peter Sutton
114 Paris Masters HINCKLEY RC
113 Martyn Lewin
112 Ian Howe BIRSTALL RC
111 Adam Reynolds
110 Lee Overy
109 Stacy King SHEPSHED RC
108 Brian Driver HINCKLEY RC
107 Alastair Anderson WREAKE RUNNERS
106 Mark Carlisle
105 Helen Tunnicliffe DESFORD STRIDERS
104 Jane Robinson WREAKE RUNNERS
103 Betty Masters HINCKLEY RC
102 Emma Burgin BIRSTALL RC
101 Simon Cox BIRSTALL RC
100 Raina Hussain
99 Sheila Oliver BEAUMONT RC
98 Rolf Hoelmer HINCKLEY RC
97 Elaine Barrett HINCKLEY RC
96 Jodie Casson
95 John Michael BIRSTALL RC
94 Sally Chaffey
93 Becky Smith BEAUMONT RC
92 Nadine Michael BIRSTALL RC
91 Jennifer Boyce WREAKE RUNNERS
90 Lyndzy Wiles BIRSTALL RC
89 Deb Carter
88 - -
87 Nigel Rixon
86 El Rixon BEAUMONT RC
85 Jody Dean WREAKE RUNNERS
84 Linzi Mcgunnigle
83 Sarah Quick
82 Alan Chevin TEAM ANSTEY
81 Maxym Brownlow
80 Scott Brownlow BIRSTALL RC
79 Philip Evans NUNEATON HARRIERS
78 Donna Mchugh BEAUMONT RC
77 Damian Miles DESFORD STRIDERS
76 Clare Stapleford DESFORD STRIDERS
75 Joanne Kirby
74 Ricky Aggarwal WREAKE RUNNERS
73 Naomi Lunn DESFORD STRIDERS
72 - -
71 Ivan Storer LONELY GOAT
70 Philippa Pickering WEST END RUNNERS
69 Peter Doughty
68 Kimberley Blount BIRSTALL RC
67 Lyni Sargent HINCKLEY RC
66 Felicity Sargent
65 Stephen Lemmon BIRSTALL RC
64 James Howard
63 Simon Hope HINCKLEY RC
62 Josh Fox HINCKLEY RC
61 Nicola Fox HINCKLEY RC
60 Jenny Ayres DESFORD STRIDERS
59 Natalie Raine
58 Brian Darby SHEPSHED RC
57 Stuart Coe BEAUMONT RC
56 Graham Muir WEST END RUNNERS
55 Stephen Elliot BIRSTALL RC
54 Julie Kilby SQUIRRELS
53 Stephen Wells TEAM ANSTEY
52 Rebecca Wells TEAM ANSTEY
51 Emma Machowska WREAKE RUNNERS
50 Rachel Hall WEST END RUNNERS
49 Heather Human TEAM ANSTEY
48 Natalie Varnham BEAUMONT RC
47 Elsbeth Woodgate
46 Neil Humpage ROADHOGGS
45 Katie Howard HUNCOTE HARRIERS
44 Jo Miller WREAKE RUNNERS
43 Andrew Dalgetty BEAUMONT RC
42 Angeline Kazianis
41 Liam Gibbs HUNCOTE HARRIERS
40 Maggie Holland
39 Kelly Hebden WEST END RUNNERS
38 Chris Willmott ROADHOGGS
37 Kelly Wilson HINCKLEY RC
36 Wendy Dodd
35 Cassandra Dodge WREAKE SOAR VALLEY
34 Martin Renfrey WEST END RUNNERS
33 Anne Willmott
32 James Murphy BIRSTALL RC
31 Anne Dawkins
30 Elizabeth Aspden-mansfield HINCKLEY RC
29 - -
28 - -
27 Odette Foxall HINCKLEY RC
26 - -
25 Patricia Holland HINCKLEY RC
24 Andrew Broad HINCKLEY RC
23 Tony Davis HINCKLEY RC
22 David Brockbank
21 Joseph Davis HINCKLEY RC
20 Lorna Brown HUNCOTE HARRIERS
19 Rishi Chauhan WREAKE RUNNERS
18 Joshua Davis
17 Oliver Richards
16 Deryk Woods BIRSTALL RC
15 - -
14 Clare Dewar HINCKLEY RC
13 Steven Davis HINCKLEY RC
12 Charlotte Sinclair HINCKLEY RC
11 Clinton Deacon HINCKLEY RC
10 Craig Reast
9 Donna Grant HINCKLEY RC
8 Tracey Storer
7 Niamh Burton HINCKLEY RC
6 Laura Browne
5 James Richards
4 Sue Grewcock HINCKLEY RC
3 Matt Davis
2 Lauren Storer
1 Ruth Northey
Open

Entries Remaining

Sign Up Here

Watermead Challenge 2024

  • 5 mile (Affiliated) £18.00
  • 5 mile (Unattached) £20.00
  • Fun Run £10.00

    Min age : 6


Entrants