Watermead Challenge 2021 | Entrant List

# Name Club/Team
487 Alison Taylor SQUIRRELS
486 Anthony Butters
485 Seona Baillie BINGHAM TRI CLUB
484 Abigail Arthur WREAKE RUNNERS
483 Jennie Rutter
482 Helen Rutter
481 - -
480 Catherine Smith WREAKE RUNNERS
479 Heather Human
478 Amy Lenton
477 Leah Storer
476 Ben Collins WIGSTON PHOENIX RC
475 - -
474 Rory Mcallistar
473 Mark Lester
472 Gev Jones HUNCOTE HARRIERS
471 Nicky Jones HUNCOTE HARRIERS
470 Christian O'brien BIRSTALL RC
469 Kate O'brien BIRSTALL RC
468 Joe Bevins BIRSTALL RC
467 Shannon O'brien BIRSTALL RC
466 Marie O'brien BIRSTALL RC
465 Madeleine Simons
464 Daniel Spencer
463 Kieran O'riordan
462 Sam Lewitt WREAKE AND SOAR VALLEY
461 Isabel Jones
460 Wendy Jones
459 James Nyamuda
458 Jessica Michelle Kedziora
457 Angela Hepplewhite SCRAPTOFT JOGGERS
456 Rubina Docrat SCRAPTOFT JOGGERS
455 Kerry Tebbutt
454 Melanie Hall
453 Guayente Reyes SCRAPTOFT JOGGERS
452 Kay Scott
451 - -
450 Shem Ardron
449 Richard Ranger
448 Matthew Swift
447 Sam Harrison
446 Simon Breed
445 Ashley Garnham
444 Aidan Black BIRSTALL RC
443 Aaron Black BIRSTALL RC
442 Ryan Black BIRSTALL RC
441 Jonathan Gaydon
440 James Gaydon
439 Katy Young GOODGYM
438 Jeanette Douglas BIRSTALL RC
437 Mackenzie Bloxham WREAKE AND SOAR VALLEY AC
436 Lesley Holland LESLEY HOLLAND
435 Anne-marie Izzard SQUIRRELS
434 - -
433 - -
432 Dave Lochhead
431 Hannah Grosvenor
430 Mike Cheetham
429 Michael Langman RUGBY TRIATHLON CLUB
428 Andy Newham LINCOLN DISTRICT RUNNERS
427 Anna Storer RUNDAY
426 Simon Headley
425 Tony De Marco LONELY GOAT RC
424 Sarah Lewis LONELY GOAT RC
423 William Kelly
422 Rose Kelly
421 Ravi Goyal
420 Simon Mower
419 Tim Windram SQUIRRELS
418 Grace Wood
417 Paul Sharratt
416 Gillian Rathbone BIRSTALL RC
415 Andrew Pearson WEST END RUNNERS
414 Lisa Booth
413 Vijay Patel
412 Zoe Richards BRC
411 Leanne Nurse
410 Gemma Goodwin
409 Ivan Storer LONELY GOAT RC
408 Elaine Maxfield SQUIRRELS
407 Bradley Harding
406 Simon Grant
405 Beth Somi
404 Ricky Aggarwal WIGSTON PHOENIX RC
403 Poppy Kaur BIRSTALL
402 Barry Colbourne
401 Amanda Colbourne BIRSTALL
400 Jake Tyrrell WREAKE SOAR VALLEY
399 Ross Tyrrell BEAUMONT RC
398 Charlie Nurse WIGSTON PHOENIX RC
397 Joanne Williams HINCKLEY RC
396 Natalie Nurse TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
395 Bob Clark BEAUMONT RC
394 John Starbuck BIRSTALL RC
393 Helen Pritchett
392 Ross Milankov
391 Keiron Fletcher
390 Gareth Talbott WIGSTON PHOENIX RC
389 Joshua Hatherley WREAKE SOAR VALLEY
388 Ali Allan POPLAR RC
387 Ray Draycott SHEPSHED RC
386 Kelly Grounds DESFORD STRIDERS
385 Susan Barnes
384 Julie Godrich
383 Charlotte Leeds BEAUMONT RC
382 Michele Lattimore WREAKE SOAR VALLEY AC
381 Laura Browne WIGAN PHOENIX
380 Becki Lathwell
379 Cassandra Dodge WREAKE SOAR VALLEY
378 Andrew Meeks WIGSTON PHOENIX RC
377 - -
376 Emma Burgin BIRSTALL RC
375 Simon Cox BIRSTALL RC
374 Millie Battisson WREAKE SOAR VALLEY
373 Natalie Teece WREAKE RUNNERS
372 Joe Tuckwood
371 Alex Hurford SHEPSHED RC
370 - -
369 Gary Sawle SHEPSHED RC
368 Robert Jalland
367 - -
366 Ami Taylor DESFORD STRIDERS
365 Nicola Bell DESFORD STRIDERS
364 Joe Holmes
363 - -
362 Emma Hodgson DESFORD STRIDERS
361 Carla Crane DESFORD STRIDERS
360 Paul Tebbutt SHEPSHED RC
359 Sophie Clarke STILTON STRIDERS
358 Alison Clarke STILTON STRIDERS
357 James Cramp DESFORD STRIDERS
356 Frankie Castledine WREAKE SOAR VALLEY
355 - -
354 David Bottomley SHEPSHED RUNNING CLUB
353 Harriet Kerr
352 Alan Slater WEST END RUNNERS
351 Chris Walker BARROW RUNNERS
350 Maria Adey
349 Phoebe Langlands WREAKE SOAR VALLEY
348 Matthew Gayton WREAKE RUNNERS
347 Deborah Weston TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
346 Jackie Howarth
345 Rebecca Randell SHEPSHED RC
344 Craig Stinchcombe SHEPSHED RC
343 Helen Stinchcombe SHEPSHED RC
342 Christine Cassell
341 Janine Dellar HUNCOTE HARRIERS
340 William Cassell
339 Freddie Sharpe WREAKE SOAR VALLEY
338 Clive Wright STILTON STRIDERS
337 Vicki Orton HUNCOTE HARRIERS
336 Harrison Hill WREAKE SOAR VALLEY
335 Tam Nicol STILTON STRIDERS
334 John White WREAKE RUNNERS
333 Dan Brown
332 Pam Lord DESFORD STRIDERS
331 Mark Preston STILTON STRIDERS
330 Michael Rose
329 Lyndsey Wilson WREAKE RUNNERS
328 Judith Baser WIGSTON PHOENIX RC
327 Paul Wooldridge POPLAR RC
326 - -
325 - -
324 Joanne Maddocks DESFORD STRIDERS
323 Jenny Garrett DESFORD STRIDERS
322 Nick Garrett DESFORD STRIDERS
321 Richard Brotherton WREAKE SOAR VALLEY
320 Milo Brotherton WREAKE SOAR VALLEY
319 Anna Rawson BARROW RUNNERS
318 Tim Pattison TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
317 Emma Pattison TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
316 Jess Toon
315 Emma Hayes POPLAR RC
314 Samantha Rankin SAMANTHA RANKIN
313 Gareth Wilkins BEAUMONT RC
312 - -
311 Graham Oram LONELY GOAT RC
310 Eddie Greasley
309 Malanka Oram
308 Nina Gokani
307 Caroline Matthews
306 Ross Jackson ROADHOGGS LEICESTER AC
305 Ashley Jackson STILTON STRIDERS
304 Clive Kent WREAKE RUNNERS
303 Jenny Kent STILTON STRIDERS
302 Lorraine Jex WREAKE RUNNERS
301 Rachel Hall SQUIRRELS
300 Heather Winterton WREAKE RUNNERS
299 Declan Winterton
298 - -
297 Paul Wood
296 Neal Dymond
295 Angela Donnelly SQUIRRELS
294 christine glaister SQUIRRELS
293 Mick Tinbergen WEST END RUNNERS
292 Stacy Walker
291 Mark Thomas NONE
290 Sophie Smith
289 Phillipa Grabham
288 Chris Noble
287 Vince Frain BEAUMONT RC
286 - -
285 Jo Porter WREAKE RUNNERS
284 Steve Ball BIRSTALL RC
283 Ian Howe
282 Paul Graham 100 MARATHON CLUB
281 Martin Renfrey 100 MARATHON CLUB
280 Philippa Pickering SQUIRRELS
279 Charlotte Orgill BIRSTALL RC
278 - -
277 Ruth Evans DESFORD STRIDERS
276 Mark Packham
275 Sharon Ferns SHARON FERNS
274 Liz Lane
273 Nicki Little BEAUMONT RC
272 Arlene Heeley DESFORD STRIDERS
271 Stewart Heeley DESFORD STRIDERS
270 Robert Pole
269 - -
268 Faye Burrows
267 Lana Boyle
266 - -
265 Claire Jarvis
264 James Jordan
263 Antony Askham
262 Rebecca Smith
261 Vicki Martin
260 Jackie Ward BIRSTALL RC
259 Ben Cooper BIRSTALL RC
258 Tammy Moulds-watson HERMITAGE HARRIERS
257 Sam Teasdale
256 Donna Corrigan BIRSTALL RC
255 Kajal Patel BIRSTALL RC
254 Michael Dooley HERMITAGE HARRIERS
253 Amanda Hack WIGSTON PHOENIX
252 Vanessa Charnock
251 Clare Marlow
250 Rahul Narsey
249 Andrew Dalgetty
248 Krishna Narsey BIRSTALL RUNNING CLUB
247 Lee Harley-hotchkiss
246 Dawna Moffat BIRSTAL RC
245 Annie Sykes HINCKLEY RC
244 Annette Yeomanson COLTISHALL JAGUARS RC
243 Samantha Creese BIRSTALL RC
242 Sally Matthews BIRSTALL RC
241 Scott Brownlow BIRSTALL RC
240 Anna Harding POPLAR RC
239 James Snutch BIRSTALL RC
238 Donna Mchugh BEAUMONT RC
237 Kate Marlow
236 Kelvin Banbury DESFORD STRIDERS
235 Ben Benson HUNCOTE HARRIERS
234 Lisa Johnson WIGSTON PHOENIX RC
233 Anthony Ison STILTON STRIDERS
232 Melissa Harley-hotchkiss STILTON STRIDERS
231 Alison Sandilands STILTON STRIDERS
230 Sarah Odom WIGSTON PHOENIX RC
229 Alan Thompson STILTON STRIDERS
228 Patricia Holland HINCKLEY RC
227 Paul Johnson
226 Harry Short ROADHOGGS LEICESTER AC
225 Deborah Ashton
224 Rupert Davies
223 Stuart Hall DESFORD STRIDERS
222 Poppy Marriott GRANTHAM RC
221 Sunil Chamund
220 Sanjay Chamund HINCKLEY RC
219 Dawn Bird
218 Tara Bird
217 Katie Bateman KATIE BATEMAN
216 Robert Bateman
215 Emma Bateman
214 Rob Baser WIGSTON PHOENIX RC
213 Paulette Riley
212 Selina Bradshaw
211 Jimmy Mitchinson WEST END RUNNERS
210 Jenny Hudspith WREAKE RUNNERS
209 James Westhead
208 Rajan Kakar WREAKE RUNNERS
207 Max Carmichael
206 Sarah Stainton TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
205 Elisabeth Matthews WREAKE RUNNERS
204 Andrew Carmichael WREAKE RUNNERS
203 Liz Smythe
202 Rachel Bloor BARROW RUNNERS
201 Richard Bye
200 Rae Howe TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
199 Sheryl Mccartney
198 Gemma Sharpe BIRSTALL RC
197 Alex Coleman POPLAR RC
196 Jenny Perry POPLAR RC
195 Natalie Varnham BEAUMONT RC
194 Susan Evans
193 Lou Lou Hill BIRSTALL RC
192 Samantha Crane BIRSTALL RC
191 Gemma Lane BIRSTALL RC
190 Helen Atton LEICESTER TRIATHLON CLUB
189 Lynda Passingham
188 Sarah Gordon SQUIRRELS
187 David Marlow BIRSTALL RC
186 Tarulata Kanabar TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
185 Jenny Sessions BIRSTALL RC
184 Joanne Langman BIRSTALL RC
183 Kevin Brooks POPLAR RC
182 Vera Barnes BIRSTALL RC
181 Linda Saunders WREAKE SOAR VALLEY AC
180 Angela Davies
179 Emma Donson
178 - -
177 Georgina Pollard POPLAR RC
176 Hannah O'mara DESFORD STRIDERS
175 Anna Brandt BIRSTALL RC
174 Melanie Abbey BIRSTALL RUNNING CLUB
173 Vicky Wheatley
172 Scott Kimberlin BIRSTALL RC
171 Rebecca Kimberlin BIRSTALL RC
170 Valerie Tuckwood TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
169 Shelley Tuckwood
168 Deirdre Harrington WEST END RUNNERS
167 Michelle Johnson TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
166 Craig Sharp
165 Stuart Ayres
164 Lucy Sharp WREAKE SOAR VALLEY AC
163 Becky Fitzgerald BIRSTALL RC
162 Clare Stapleford
161 Vicky Long SQUIRRELS
160 Mark Newcombe
159 Georgina Newcombe
158 Barbara Hall
157 David Hall STILTON STRIDERS
156 Diane Mitchell BIRSTALL RC
155 Samantha Clayton
154 Helen Bennett SQUIRRELS
153 Anne Macdonald BIRSTALL RC
152 Hannah Askham BIRSTALL RC
151 - -
150 Tony Jasnosz-clark
149 Scott Jasnosz-clark
148 Kathryn Gregory
147 Gavin Hilliar
146 Dawn Barsby SQUIRRELS
145 Rebecca Findley WREAKE RUNNERS
144 Rebecca Warrington WREAKE RUNNERS
143 - -
142 - -
141 - -
140 Rachel Smith
139 Jane Ward
138 Mark Sherriff BIRSTALL RC
137 Teresa Sherriff BIRSTALL RC
136 Bilge Kelly TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
135 Rebecca Wells TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
134 Luke Hardy WREAKE SOAR VALLEY AC
133 Leanne Byard HINCKLEY RC
132 Maggie Turton
131 - -
130 Nicky Marlow SQUIRRELS
129 Chris Merrick SQUIRRELS
128 - -
127 Joanne Kirby SQUIRRELS
126 Andrew Crowdell
125 Nicola Crowdell
124 Becky Fairbairn WIGSTON PHOENIX
123 Amanda Fitzgerald
122 Ann Lindsay
121 - -
120 Chris Brooks ROADHOGGS LEICESTER AC
119 Cath Brooks ROADHOGGS LEICESTER AC
118 Lynne Rowe SQUIRRELS
117 Mark Ramsden ROADHOGGS LEICESTER AC
116 Sarah Stirk WREAKE RUNNERS
115 Eva Morant BEAUMONT RC
114 Mike Matthews DESFORD STRIDERS
113 Joe Matthews DESFORD STRIDERS
112 Joanna Downes TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
111 Matt Stock
110 Anna Harrison BIRSTALL RC
109 Hayley Green TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
108 Gary Shaw
107 Charlotte Spencer SHEPSHED RC
106 Sarah Wickerson BARROW RUNNERS
105 Ben Surtees-smith WREAKE RUNNERS
104 Debbie Dubberley TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
103 Alice Rowland WIGSTON PHOENIX
102 Stuart Coe BEAUMONT RC
101 Cheryl Bayliss WIGSTON PHOENIX
100 Paul Vickers POPLAR RC
99 Kathy Hughes BIRSTALL RC
98 Leena Mistry
97 Bhav Mistry
96 Dee Nurse BIRSTALL RC
95 Rob Nurse BIRSTALL RC
94 Gurmit Singh ROADHOGGS LEICESTER AC
93 Scott Beasley WREAKE RUNNERS
92 Deryk Woods BIRSTALL RC
91 Kitesh Mistry BIRSTALL RC
90 Claire Booker
89 Emma Finlinson WIGSTON PHOENIX
88 Julian Potts ROADHOGGS LEICESTER AC
87 Toby Oliver BIRSTALL RC
86 John Waters WREAKE RUNNERS
85 Rachel Waters WREAKE RUNNERS
84 Jazzy Drew BEAUMONT RC
83 Martin Westall WREAKE RUNNERS
82 Joanna Gulbinska-westall WREAKE RUNNERS
81 Gavin Speed WREAKE RUNNERS
80 Henry Speed WREAKE SOAR VALLEY AC
79 Peter Lang
78 Samantha Wright
77 Andrew Finlow BIRSTALL RC
76 Toni Briggs BEAUMONT RC
75 Jill Kempton- Hayes WREAKE RUNNERS
74 Jenna Lambell WREAKE RUNNERS
73 Jenni Cross BIRSTALL RC
72 Dan Staines
71 Ruth Hatcher
70 Anne Willmott
69 Chris Willmott ROADHOGGS LEICESTER AC
68 Linda Martin TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
67 Katie Hill BIRSTALL RC
66 Hilda Mears TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
65 Jonathan Rashleigh BARROW RUNNERS
64 Ned Rashleigh
63 Annabel Rashleigh
62 Amanda Rashleigh BARROW RUNNERS
61 Debbie Daley WREAKE RUNNERS
60 John Hall WREAKE RUNNERS
59 Keri Chapman DESFORD STRIDERS
58 Louise Sanders WREAKE RUNNERS
57 Neil Gillett TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
56 Paul Wright WREAKE RUNNERS
55 Charles Wright
54 Irena Cox WREAKE RUNNERS
53 Joe Parker WEST END RUNNERS
52 Amie Isaac TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
51 Lorraine Isaac TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
50 Tracey Palmer WREAKE RUNNERS
49 Gareth Wilkins BEAUMONT RC
48 Lisa Ellis BEAUMONT RC
47 Michelle Kershaw TEAM A
46 Richard Palmer WREAKE RUNNERS
45 Damian Miles DESFORD STRIDERS
44 Scott Thurman BEAUMONT RC
43 Mark Young NEW HORIZONS LEICESTER
42 Glen Baker-adams
41 Alison Court WREAKE RUNNERS
40 Kerry Franklin
39 Marvin Smith BIRSTALL RC
38 Michelle Morris TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
37 Lisa James TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
36 Gillian Page DESFORD STRIDERS
35 Mark Page DESFORD STRIDERS
34 - -
33 Anna Boyce WREAKE RUNNERS
32 Luke Gale WREAKE RUNNERS
31 Vicky Lewin DESFORD STRIDERS
30 Megan Brewster WREAKE RUNNERS
29 Mark Lewin
28 Daniel Henson WREAKE RUNNERS
27 Mark Jones WEST END RUNNERS
26 Katherine Lang WREAKE RUNNERS
25 Martin Davies BARLESTONE ST GILES RC
24 Michael Clements WREAKE RUNNERS
23 Callum Fraser DESFORD STRIDERS
22 David King WREAKE RUNNERS
21 Nikki Fraser DESFORD STRIDERS
20 Louise Hoare TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
19 Joy Brown BEAUMONT RC
18 Vicky Keenan DESFORD STRIDERS
17 Jenny Hurst WREAKE RUNNERS
16 Lorna Gurr HUNCOTE HARRIERS
15 Jenny Gurr HUNCOTE HARRIERS
14 Huw Davies GOODGYM RACE TEAM
13 Kirsty Haywood BEAUMONT RC
12 Tina Garner TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
11 Katie Howard HUNCOTE HARRIERS
10 Gareth Tomlinson WREAKE RUNNERS
9 Ian Raynor TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
8 Simon Parsons WREAKE RUNNERS
7 Lyndsey Parsons WREAKE RUNNERS
6 Emma Machowska WREAKE RUNNERS
5 Susie Fowler TEAM ANSTEY
4 Neill Carman TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
3 Sophie Cook HUNCOTE HARRIERS
2 Luisa Diez Lucas
1 Lee Overy TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
Open

Entries Remaining

Enter Now

Watermead Challenge 2021

  • Affiliated - 5 Mile £13.00
  • Unattached - 5 Mile £15.00
  • Unattached - 3 mile £12.00

Entrants