# Name Club/Team
569 Craig Porter
568 Lewis Tarnai-wilson SUTTON IN ASHFIELD HARRIERS
567 Lisa Emslie
566 Jane Harlow
565 Julian Emslie DERWENT RUNNERS
564 Steve Halstead VEGAN RUNNERS UK
563 Rebecca Miller DERBY AC
562 - -
561 Emma Coleman CANNON EVENTS RC
560 Matthew Hammond
559 Michael Pride SURGE
558 Pete Meeks SURGE
557 Zoe Llewellyn
556 Shaun Bosworth
555 Paul Moir KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
554 Gary Mirams
553 Lorena Simpson
552 Tom Wearing
551 Alastair Parker
550 Gavin Cant
549 Jenny Cuadrado
548 John Wright LONG EATON RUNNNING CLUB
547 Maia Simpson-lloyd
546 Melanie Bowling HERMITAGE HARRIERS
545 Simon Millward
544 Carolyn Derbyshire SHELTON STRIDERS
543 Mark Sadler BARROW RUNNERS
542 John Cannon CANNON EVENTS RC
541 Matthew Pleass IVANHOE RUNNERS
540 Tania Martin ILKESTON RUNNING CLUB
539 Matthew Joyce IVANHOE RUNNERS
538 John Reynolds ILKESTON RC
537 Julian Bloor ILKESTON RC
536 Louis Miles
535 Alison Jesney DERWENT RUNNERS
534 Alina Gulias
533 Catherine Longland MICKLEOVER RC
532 Charlotte Pratt
531 Tim Nicholls
530 Denise Gillott SMALLEY ROAD RUNNERS
529 Sherrinden Brown
528 Craig Bullock
527 Alix Pemberton
526 Felicia Black
525 Paul Leaney
524 Michael O'brien KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
523 Richard Errington DERWENT RUNNERS
522 Oliver Kinder
521 Kevin Huffington
520 Angela Griffiths
519 Alan Armstrong
518 - -
517 Tommy Bramley
516 Paul Garfoot
515 - -
514 James Jackson SMALLEY ROAD RUNNERS
513 Ray Randall SMALLEY ROAD RUNNERS
512 Harvinder Sagoo
511 Richard Ward DERWENT RUNNERS (DERBY)
510 Anita Bailey SMALLEY ROAD RUNNERS
509 Martin Ward DERWENT RUNNERS (DERBY)
508 Helena Houghton BELPER HARRIERS
507 Shaun Burton LONG EATON RC
506 Chris Smith DERWENT RUNNERS (DERBY)
505 David Tipper
504 Aaron Ince SMALLEY ROAD RUNNERS
503 Lucy Pears SMALLEY ROAD RUNNERS
502 Luke Marriott ILKESTON RC
501 Nathan Mackay TEAM PROJECT RUN
500 Rebecca Conway
499 Christie Mclaughlin
498 Aaron Pears SMALLEY ROAD RUNNERS
497 Chris Trzcinski BARROW RUNNERS
496 Jenny Bavin SMALLEY ROAD RUNNERS
495 Thomas Platts
494 Patricia Reyes
493 Rebecca Marsden
492 Michael Chester
491 Faith Carlin LONG EATON RC
490 Ben Turner
489 Kirsty Hillier BARROW RUNNERS
488 Jordan Wood
487 Ann Hillier BARROW RUNNERS
486 Nigel Hillier BARROW RUNNERS
485 Beverley Tomlinson MICKLEOVER
484 Paul Tomlinson MICKLEOVER
483 Richard Myers ILKESTON RC
482 - -
481 Matt O'mara
480 Harry Charles
479 Kelly Lomax
478 Karl Walker NOTTS FIRE AND RESCUE
477 - -
476 - -
475 Henry Carvell DERBY AC
474 Wil Ditheridge LONG EATON RC
473 Emmie Williamson SMALLEY ROAD RUNNERS
472 Bill Phillips BARROW RUNNERS
471 Karen Hodgson EREWASH VALLEY RC
470 Dean Masters
469 Stephen Davies MANSFIELD HARRIERS
468 Ian Batkin
467 Zoe Jones DERWENT RUNNERS (DERBY)
466 Paul Gosden DERBYSHIRE DYNAMOS
465 Charlie Cotton HEANOR RC
464 Chris Cotton HEANOR RC
463 Brian Thomas SHELTON STRIDERS
462 Mike Fallows DERWENT RUNNERS
461 Shirley Sharpe
460 - -
459 Inara Jerina LOVE2JOG
458 Felicity Wall
457 George Griffiths-marshall NON
456 Clare Mewies MICKLEOVER RC
455 Karen Wagstaff
454 Wendy Cotterill LONELY GOAT RC
453 Susannah Cherry
452 Ailsa Lawrance
451 - -
450 Rebecca Wright LONG EATON RUNNING CLUB
449 Laura Richmond LONG EATON RC
448 Simon Rolfs
447 Ryan Milton
446 Joanne Milton
445 Michelle Pearce CANNON EVENTS
444 Joshua Webster CANNON EVENTS RC
443 Karen Webster CANNON EVENTS RC
442 Luke Inglis SHELTON STRIDERS
441 Steve Mcdonald SMALLEY ROAD RUNNERS
440 Hannah Mcdonald SMALLEY ROAD RUNNERS
439 Julie Heithus SINFIN RC
438 Dean Osborne TEAM DERBY RUNNER
437 - -
436 Mary Sharp SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
435 - -
434 Tom Kyte
433 Emma Sharp SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
432 Romain Chambard SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
431 - -
430 - -
429 Scott Walters CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
428 William Whitehead DERBY JOGGERS
427 Danny Mooney TEAM DERBY RUNNER
426 Vicky Brown
425 Natalie Gaffney
424 Chris Proud DERWENT RUNNERS
423 - -
422 - -
421 Mark Hosker
420 Elly Phillimore
419 Robert Starr
418 Steve Wragg SMALLEY ROAD RUNNERS
417 Dan Winter SINFIN RC
416 Richard Kennedy
415 Dawn Ohara SINFIN
414 - -
413 Sam Taylor
412 Mark Pashley
411 Julie Robinson
410 - -
409 Simon Hewitt
408 Chris Taylor
407 Sarah Billinger LONG EATON RC
406 Tracey Cruise
405 Jennifer Victory LONG EATON RC
404 Lesley Taylor
403 Rachael Mcloughlin
402 Phil Brailsford
401 Hayley Brailsford
400 Stuart Marson LOVE2JOG
399 Joanne Blackshaw LOVE TO JOG CHADDESDEN
398 - -
397 Dave Savage MANSFIELD HARRIERS
396 Lucy Harris KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
395 Helen Woods KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
394 Naomi Tinker
393 Trish Woodward KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
392 Alexis Hutchinson KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
391 Pam Ferguson
390 David Roberts SMALLEY ROAD RUNNERS
389 Rachel Roberts SMALLEY ROAD RUNNERS
388 Andrew Boulton
387 Heather Wesson HEANOR RC
386 Peter Groves
385 Emma Meredith KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
384 Richard Fildes
383 Stephanie Dunham KIMBERLEY AND DISTRICT STRIDERS
382 Amy Freer KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
381 James Naylor
380 Kelly Raven
379 Rachel Burton
378 Ian Burton
377 Daniel Mcdonald-junor
376 Susan Laceby
375 James Clark DERWENT RUNNERS
374 Kat Moss
373 Sonia Lord VEGAN RUNNERS UK
372 Roger Pullen BARROW RUNNERS
371 Linda Pullen BARROW RUNNERS
370 Chris Odonnell RIPLEY RC
369 Claire Croll MANSFIELD HARRIERS
368 Rikki Warrington
367 Sarah Sandhu
366 Antony Chan
365 Leonie Shipley DERBY AC
364 Lisa Daxner
363 Lauren Millward BORROWASH JOLLY JOGGERS
362 Liz Howard JOLLY JOGGERS
361 Rebecca Watson
360 Lee Brassington SMALLEY ROAD RUNNERS
359 Jack Bloor
358 Tanya Earp
357 Lee James
356 Mandy Patrick DERBYSHIRE DYNAMOS
355 Shane Small KIMBERLEY AND DISTRICT STRIDERS
354 Mark Ison TEAM DERBY RUNNER
353 Francis Boyer
352 Su Ganderton
351 David Hufton ROGUE RUNNERS RIPLEY
350 Ryan Stocks KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
349 Annie Ward DERBY JOGGERS
348 Belinda Allen
347 Nicky Stevenson
346 Sam Newham
345 Amanda Wilson
344 Laura Mccristal LONG EATON RC
343 Philip Gretton
342 Aston Cassidy KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
341 Chris Laban KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
340 Richard Sims SINFIN RC
339 Dennis Ceranic SINFIN RC
338 Jayne Jones LONG EATON RUNNING CLUB
337 Wendy Lauberts
336 Matthew Henning SHELTON STRIDERS
335 Julie Buckley KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
334 Brian Warner SINFIN RC
333 James Spray SINFIN RC
332 Matthew Glazier
331 Peter Edwards HEANOR RC
330 David Lees SINFIN RC
329 Angela Roome TEAM DERBY RUNNER
328 Nicky Pochibko SINFIN RC
327 Maria Gamero SINFIN RC
326 Pete Rees SINFIN RC
325 Katie Newton KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
324 Daniel Teasel NORTH DERBYSHIRE RC
323 Wayne King PEEL ROAD RUNNERS
322 Sarah Halford EREWASH VALLEY RC
321 Steve Giller
320 Wendy Roethenbaugh MIDLAND MASTERS AC
319 Hannah Matharu HOLME PIERREPONT RC
318 Jane Harlow NONE
317 - -
316 Alex Duthie ILKESTON RC
315 - -
314 - -
313 Chris Hallam DERBY JOGGERS
312 Kevin Pritchard TEAM DERBY RUNNER
311 Matthew Joyce IVANHOE RUNNERS
310 Patrick Tissington
309 Naomi Elliott NOTTS AC
308 Victoria Smith IVANHOE RUNNERS
307 Jim Evans SMALLEY ROAD RUNNERS
306 James Millward
305 James Morrison CHARNWOOD A C
304 Daniel Orme HEANOR RC
303 Colin Mee SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
302 Charlie Sarell LONG EATON RC
301 Andrew Lucad SHELTON STRIDERS
300 Emma Stephenson
299 Adam Graney
298 Heather Turley SHELTON STRIDERS
297 Fiona Mcintyre TEAM DERBY RUNNER
296 Paul Pearce SHELTON STRIDERS
295 - -
294 Heidi Josephs CANNON EVENTS RC
293 Ian Stevens DERBY AC
292 - -
291 Jo Foster ILKESTON RC
290 - -
289 Sarah Morley
288 Andrew Kilgour
287 Stephen Leafe SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
286 Bobby Radwan TEAM DERBY RUNNER
285 Tracey Broster
284 Jessica Kearney
283 Sarah Adul
282 Gina Snooks
281 Alison Collins
280 Robin Barber SPEEDHUB
279 Maddy Collinge MANSFIELD HARRIERS
278 Andrew Hoggard
277 Emma Terry
276 Damian Pedge TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
275 Jon Norwell TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
274 Annette Knowles NOTTS WOMEN RUNNERS
273 Elaine Basey HEANOR RC
272 John Harrison BEESTON AC
271 Juliet Harrison BEESTON AC
270 Neil Sumner KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
269 Yvette Dean KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
268 Bruce Hill
267 Mark Hulands ROLLS ROYCE HARRIERS
266 Laurie Stone
265 Nicolas Stone BELPER HARRIERS
264 Craig Tinker LONELY GOAT RC
263 Martin Stevenson LONELY GOAT RC
262 Kelly Self
261 Damien Gultig MICKLEOVER RC
260 Thomas Broster
259 Bob Browne EREWASH VALLEY RC
258 John Gilbert SMALLEY ROAD RUNNERS
257 Liam Hill
256 - -
255 Richard Turner TOTON ROAD RUNNERS
254 Alex Vize LONG EATON RC
253 Matthew Green BADGERS
252 Paul Lewis LONG EATON RC
251 - -
250 Nigel Granville ROLLS ROYCE HARRIERS
249 Helen Lindsay CCMB
248 Adam Newman LONG EATON RC
247 Alan Maplethorpe LONG EATON RC
246 - -
245 Junior Patel
244 Ken Morrell BEESTON AC
243 Tina Copcutt MANSFIELD HARRIERS
242 Peter Copcutt MANSFIELD HARRIERS
241 Pete Ridge KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
240 Andrew Gallimore SHELTON STRIDERS
239 Dennis Parker EREWASH VALLEY RC
238 Rosemary Wright ROLLS ROYCE HARRIERS
237 Chris Millett TEAM DERBY RUNNER
236 Philip Sharpe CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
235 Helen Whitham KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
234 Louise Shipley CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
233 Stuart Shipley CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
232 Nicola Chamberlain KIMBERLEY AND DISTRICT STRIDERS
231 Richard Morrow
230 Susan Tait IVANHOE RUNNERS
229 - -
228 Steven Sharpe KADS
227 Karen Daykin
226 Matt Bailey SHELTON STRIDERS
225 - -
224 Mairi Mcgilveray ASHBOURNE RC
223 Laura Monk
222 Hannah Warrington
221 Richard Gee SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
220 Claire Steele DERWENT RUNNERS (DERBY)
219 Dave Ainslie BORROWASH JOLLY JOGGERS
218 Peter Dilley CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
217 Alison Derbyshire SMALLEY ROAD RUNNERS
216 Diane Stewart MANSFIELD HARRIERS
215 David Keegan SHELTON STRIDERS
214 Simon Field DERWENT RUNNERS (DERBY)
213 Gordon Lathwell TEAM DERBY RUNNER
212 Jill Burke DERBY AC
211 Ian Southwell
210 - -
209 Tim Saddler BORROWASH JOLLY JOGGERS
208 Margaret Cowling SHELTON STRIDERS
207 Sarah Driscoll
206 Chris Weaving
205 Darren Knight CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
204 Jules Nicholson CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
203 Adrian Mccordick CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
202 - -
201 Michelle Simpkin MANSFIELD HARRIERS
200 Alan Armstrong BORROWASH JOLLY JOGGERS
199 Nicola Armstrong BORROWASH JOLLY JOGGERS
198 David Narborough MICKLEOVER RC
197 Jo Dursley TEAM DERBY RUNNER
196 Marian Derbyshire DERWENT RUNNERS (DERBY)
195 Janr Winter DERWENT RUNNERS (DERBY)
194 - -
193 Chris Wood FORMULA ONE CIRCUIT CREW
192 Richard Nash HATTON DARTS RC
191 Janine Barrowcliffe
190 Christopher Morrison SINFIN RC
189 Colin Lewis EREWASH VALLEY RC
188 Sean Hather
187 Thomas Atkin CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
186 Kathryn Kendall
185 Kevin Watkins
184 Chris Parkins CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
183 Kerstine Herbert KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
182 Geoff Rowlands CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
181 Steve Robinson-day KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
180 - -
179 Will Whittell CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
178 Richard Masi SINFIN RUNNING CLUB
177 Jackie Storer
176 Lee Meakin SHELTON STRIDERS
175 Helen Pritchett MANSFIELD HARRIERS
174 Neil Barnes SINFIN RC
173 Rebecca Yates MICKLEOVER RC
172 Louise Hart SHELTON STRIDERS
171 David Green SHELTON STRIDERS
170 Simon Burch CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
169 Simon Gore DERBYS POLICE
168 Frances Heaton
167 Steve Wragg SMALLEY ROAD RUNNERS
166 Stephen Aynsley SHELTON STRIDERS
165 David Cass SUTTON IN ASHFIELD HARRIERS AC
164 Nikki Brammeier BELPER HARRIERS
163 Heather Barber MANSFIELD HARRIERS
162 Chantal Allen WILNE RUNNERS
161 Ken Bell WILNE RUNNERS
160 Adrian Boyd
159 Heidi Boyd
158 Elizabeth Burgess DERBY TRIATHLON CLUB
157 Jill Kerry KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
156 Phil Johnson
155 - -
154 Tanya Rountree TEAM DERBY RUNNER
153 Stuart Hufton DERBY TRIATHLON CLUB
152 Alistair Chambers IVANHOE RUNNERS
151 Lewis Whiting ILKESTON RC
150 Keith Sanderson BUXTON AC
149 Karen Birch
148 Richard Bamford MANSFIELD HARRIERS
147 Gemma Gostling BORROWASH JOLLY JOGGERS
146 Sarah Stapleton NA
145 Dave Stapleton
144 Jennifer Geerjanan JENNIFER GEERJANAN
143 Steve Cartwright SHELTON STRIDERS
142 Helen Clarke
141 Jennifer Wright
140 Allie Thornley
139 George Kirkman DERBY AC
138 Ryan Milton
137 Joanne Gregson
136 Shari Watson
135 Kim Sladen
134 Peter Emery
133 Wendy Akers KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
132 Jane Evison
131 Zoe Naylor RIPLEY RC
130 Darren Singleton BELPER HARRIERS
129 Geoff Voce
128 Jackie Newham
127 Karen Hair DERWENT RUNNERS
126 Sue Lomas MANSFIELD HARRIERS
125 Sallyann Charlton MANSFIELD HARRIERS
124 Steve Parry HOLME PIERREPONT RC
123 Liz Cook TEAM DERBY RUNNER
122 Emma Edwards SMALLEY ROAD RUNNERS
121 Stephen Connor BEESTON AC
120 Katy Butterfield
119 Tara Parkin
118 Nigel Kemp
117 - -
116 Maggie Cartwright
115 David Riley LONG EATON RC
114 Sam Liu
113 Lisa Chan HOLME PIERREPONT RC
112 Jen Turner KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
111 Chris Wilshaw SHELTON STRIDERS
110 Tim Bentley SHELTON STRIDERS
109 Caitlin Bradbury BEESTON AC
108 Tim Rhodes TEAM DERBY RUNNER
107 Ian Stevenson ILKESTON RC
106 Andrew Goodwin
105 Christopher Hicks BEESTON AC
104 John Finn HATTON DARTS
103 Helen Finn IVANHOE RUNNERS
102 Mark Binns SMALLEY ROAD RUNNERS
101 Camilla Brown
100 Karen Jansen
99 Lisa Fildes
98 Nicola Dolman MICKLEOVER RC
97 Paul Dolman MICKLEOVER RC
96 Jackie Cunningham BEESTON AC
95 David Beighton BEESTON AC
94 Steve Brown BEESTON AC
93 Rachel Farrow SHELTON STRIDERS
92 Pascale Holden SHELTON STRIDERS
91 Sarah Lambert
90 - -
89 Andy Harding BELPER TEN TWENTY TRIATHLON CLUB
88 Lindsay Barber
87 Anna Harding BELPER TEN TWENTY TRIATHLON CLUB
86 Catherine Cheung
85 Alison Thurman ALISON THURMAN
84 - -
83 Sarah Hindle SARAH HINDLE
82 Mark Hird SMALLEY ROAD RUNNERS
81 Andrea Sargent
80 Stephanie Parker SMALLEY ROAD RUNNERS
79 Kelly Leeder KELLY LEEDER
78 Dan Nugent MANSFIELD HARRIERS
77 Sara Padgett NOTTS WOMEN RUNNERS
76 Emma Ashdown NOTTS WOMEN RUNNERS
75 Neil Sutcliffe LONELY GOAT RC
74 Andy Davies
73 Dawn Blatherwick LONG EATON RC
72 Stuart Baird FORMULA ONE CIRCUIT CREW
71 Jason Buckley KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
70 Jo Ingram RIPLEY RC
69 Michael Dallard TEAM DERBY RUNNER
68 Jack Dakin DERBY AC
67 Jason Taylor MANSFIELD HARRIERS
66 Andrew Ball
65 Tracey Glover SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
64 Andrew Glover SMALLEY ROAD RUNNERS
63 Fraser Thompson LONG EATON RC
62 Paul Glover SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
61 Mark Beighton BELPER HARRIERS
60 Leon Hunt
59 Sarah Lightman LEICESTER WALKING CLUB
58 Jacob Blount
57 Richard Winter DERWENT RUNNERS (DERBY)
56 Danielle Stack TEAM DERBY RUNNER
55 Lise-Anne Grundy JOLLY JOGGERS
54 Paul Phillips SHELTON STRIDERS
53 Kate Tilsley ASHBOURNE RC
52 Colin Blount COLIN BLOUNT
51 Carl Hicks DERWENT RUNNERS (DERBY)
50 Liz Phillips SHELTON STRIDERS
49 Trevor Taylor
48 Jose Colorado SUTTON IN ASHFIELD HARRIERS
47 Brian Thomas HATTON DARTS
46 Wayne Mooney
45 Ian Turner
44 Jake Warwick DERWENT RUNNERS (DERBY)
43 Georgina Sinfield ASHBOURNE RC
42 Joanne Parker
41 Sally Cartwright SHELTON STRIDERS
40 Charlotte England
39 Kevin Gerrard DERBY TRIATHLON CLUB
38 Sarah Huskinson TEAM DERBY RUNNER
37 Martin Kerr SHELTON STRIDERS
36 Chris Laban KIMBERLEY DISTRICT STRIDERS
35 Edward Stack TEAM DERBY RUNNER
34 Philip Margett CHESAPEAKE ROAD RUNNERS
33 Julie Bates JULIE BATES
32 Kelsey Moloney HEANOR RC
31 Emma Borrett
30 Neil Roberts EREWASH VALLEY RC
29 Anthony Weatherson HEANOR RC
28 Samantha Cohen SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
27 Lisa Rull EREWASH VALLEY RC
26 Joanna Zurawska
25 Charles Gaffney
24 Krystian Zurawski
23 Scott Millington
22 Paul Crossley
21 Keith Sheldon SMALLEY ROAD RUNNERS
20 Michael Stacey TEAM DERBY RUNNER
19 Steve Beddoe NORTH DERBYSHIRE RC
18 Victoria Yeomans LONG EATON RC
17 - -
16 Colin Sinnott CANNON EVENTS RC
15 Alexander Grace
14 - -
13 Dianne Brewin
12 Finlay Grace FINLAY GRACE
11 Keith Chandler BELPER HARRIERS
10 Matt Cartwright DERWENT RUNNERS (DERBY)
9 Valerie Lindsey LONG EATON RC
8 Liz Gibson
7 Mark Hawthorne TEAM DERBY RUNNER
6 Linda Roulston HEANOR RC
5 Carla Fox HEANOR RC
4 Emily Hill
3 Chris Nappin EREWASH VALLEY RC
2 Danny Mooney TEAM DERBY RUNNER
1 Karen Swift
Open

Sign Up Here

Tara Kinder Memorial 10K 2022

  • Affiliated £14.00
  • UnAttached £16.00

Entrants