# Name Club/Team
537 Ian Abson RACE HUB
536 Jenny Cooling HINCKLEY RC
535 Shaun Collins HINCKLEY RC
534 Tom Whitmore CHARNWOOD AC
533 John Moore SHEPSHED RC
532 Abi Crane HERMITAGE HARRIERS
531 Martin Makin LEICESTER CORITANIAN AC
530 Anthony Woodward RACE RAPID
529 Chris Smith ROLLS ROYCE HARRIERS
528 Lucy Burnett SPA STRIDERS
527 Kian Guerzoni SHEPSHED RC
526 Shaun Hunt
525 Martin Boyce BIRSTALL RC
524 David Jackson BADGERS
523 George Hamlyn Williams BARROW RUNNERS
522 Andy Parmee
521 Vince Armstrong LEICESTER TRIATHLON CLUB
520 Karl Strange
519 Piotr Kowalik SHEPSHED RC
518 Antony Cresswell
517 Mark Sadler BARROW RUNNERS
516 Michaela Korizek
515 Lisa Pepper POPLAR RC
514 Samantha Aston POPLAR RC
513 Dean Engleman
512 Oliver Hall
511 Terry Woodhouse ROADHOGGS LEICESTER AC
510 Yasmin Greatorex Briggs EREWASH VALLEY RC
509 Daniel Burton
508 Rob Stead
507 Matt Curtis DESFORD STRIDERS
506 Jason Salter LUTTERWORTH STRIDERS
505 Chloe Piggott LUTTERWORTH STRIDERS
504 Stephanie Attenborough BADGERS
503 Bartosz Krasowski POPLAR RC
502 Paul Cohen TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
501 Etain Mcdermott
500 Rachel Irons
499 Tim Robb SPA STRIDERS
498 Vicki Lowe STILTON STRIDERS
497 Joshua Bowler
496 Alice Gale
495 Michael Wilson
494 Mark Palmer
493 Rachel Baxter
492 Liam Brown
491 Molly Baxter
490 Mark Seemann
489 Keith Dennison BARROW RUNNERS
488 Claire Dennison BARROW RUNNERS
487 Chris Bracher SHEPSHED RC
486 Catherine Armstrong NORTHBROOK AC
485 David Luther HERMITAGE HARRIERS
484 Kevin Carter BIRSTALL RC
483 Sam Carter BIRSTALL RC
482 Ady Brannan
481 Sam Cooper
480 Ben Maskell
479 Hanna Blackledge LONELY GOAT RC
478 Scott Armston HERMITAGE HARRIERS
477 - -
476 Matt Mccullock
475 Samantha Toon IVANHOE RUNNERS
474 Simon Mayes WEST END RUNNERS
473 Jason Gale
472 James Briers -
471 Richard Whitmore
470 Samantha Barradell POPLAR RC
469 David Rutter
468 Neill Leadbetter HINCKLEY RC
467 Ben Worthy
466 Shelley Swift SQUIRRELS
465 Hazel Fossey TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
464 Paul Cliffe LICHFIELD RC
463 Michael Walton HUNCOTE HARRIERS
462 Kris Gowans WEST END RUNNERS
461 Julie West HUNCOTE HARRIERS
460 Helen Preston BLACK PEAR JOGGERS
459 Tina Daly TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
458 Sarah Patrick
457 - -
456 Scott Kimberlin BIRSTALL RC
455 Mike Binns
454 Jack Cooper
453 Steven Stringer
452 Becky Bidmead WIGSTON PHOENIX
451 Lucy Freer
450 Dominic Braim
449 - -
448 Jack Hayes
447 Steven Wheeler ROADHOGGS LEICESTER AC
446 Maura Favell
445 Kevin Grant
444 Tony Menzel HERMITAGE HARRIERS
443 - -
442 Carly Oxford
441 Bob Clark BEAUMONT RC
440 Lorna Friswell
439 Alex Abell
438 Stephen Holmes HERMITAGE HARRIERS
437 Adrian Leigh SOUTH DERBYSHIRE ROAD RUNNERS
436 Nicki Bowman BADGERS
435 Phil Roberts
434 Nadine Skinner
433 Paul Bolsover STOKE GOLDING RUNNING CLUB
432 Elizabeth Smeeth TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
431 Robert Goodsell CERIST
430 Dave Cullen DESFORD STRIDERS
429 Jon Norwell TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
428 Will Morris
427 Julie Adams
426 Ian Nash
425 - -
424 James Waterton
423 Sally Beatson
422 Anna Ward BIRSTALL RC
421 Kelvin Banbury DESFORD STRIDERS
420 Cath Brooks ROADHOGGS LEICESTER AC
419 Chris Brooks ROADHOGGS LEICESTER AC
418 Lyndsay Jordan
417 Kerrie Culverwell
416 Robert Pitman
415 Stuart Derry
414 Paul Restall BADGERS
413 Phyllis Moore NOTTS WOMEN RUNNERS
412 Shaun Moore
411 Steve Dyer
410 Amy Deeming
409 Marc Burkhalter
408 Jonathan Alexander
407 David Crawford
406 Tom Curtis
405 Ann Wheeler NUNEATON
404 Helen O'brien
403 Thomas Hopkins
402 April Clough SHEPSHED RC
401 Jake Dyer
400 Paul Shepherd
399 Lyndsey Parsons WREAKE SOAR VALLEY AC
398 Simon Parsons WREAKE SOAR VALLEY AC
397 Ron Ashby
396 Mark Jones WEST END RUNNERS
395 Victoria Hawley FLECKNEY KIBWORTH
394 James Hawley FLECKNEY KIBWORTH
393 Nicola Shilton
392 Ben Phelpstead
391 Ed Briggs HINCKLEY RC
390 Paul Wallace BADGERS
389 Eric Waweru
388 John Starbuck BIRSTALL RC
387 Rebecca Smith
386 Glenn Adams
385 Liam Holmes
384 Natalie Pomfret
383 Ian Bickle STILTON STRIDERS
382 James Morrison CHARNWOOD AC
381 Emily Newton DESFORD STRIDERS
380 Mark Kendall
379 Joshua Warner
378 Tim Warner
377 James Frost
376 Kevan Howarth POPLAR RC
375 Helen Mercer HUNCOTE HARRIERS
374 Alex Coleman POPLAR RC
373 Rob Pratt HINCKLEY RC
372 Sadie Walker HINCKLEY RC
371 Stuart Hall DESFORD STRIDERS
370 Aaron Smethurst
369 Julie Hudson HINCKLEY RC
368 Faye Hudson HAYES AND HARLINGTON ROAD RUNNERS
367 Paul Hudson
366 Soraya Khan
365 Andy Nicholls STILTON STRIDERS
364 Rob Mee STILTON STRIDERS
363 Vijay Kotecha PARK RUN
362 Leah Boatman ROADHOGGS LEICESTER AC
361 Jake Bradford BADGERS
360 Victoria Lewis
359 Mark White
358 Neil Featherstone
357 Parveen Ghatora
356 Sarah Purser WEST END RUNNERS
355 Sarah Johnson POPLAR RC
354 Tony Johnson POPLAR RC
353 - -
352 Rich Miller CHARNWOOD AC
351 Toby Oliver BIRSTALL RC
350 Andy Parkes
349 Jack Ismail POPLAR RC
348 Ben Cooper BIRSTALL RC
347 Matt Morris
346 Matthew Jessop
345 Lisa Jessop
344 Lee Warsop
343 Robert Smith BARLESTONE ST GILES RUNNING CLUB
342 Dave Harry HUN
341 Jess Necchi RACE HUB
340 Lucy Hodkinson HUNCOTE HARRIERS
339 Naomi Cummins NOTTS WOMEN RUNNERS
338 Richard Horne WREAKE SOAR VALLEY AC
337 Anne Willmott
336 Chris Willmott ROADHOGGS LEICESTER AC
335 Fee Quebdani
334 Shuk Quan Somani
333 Michelle Larke
332 Lee Dawson POPLAR RC
331 Marie Moss POPLAR RC
330 Pete Walker DESFORD STRIDERS
329 David Hattersley SHEPSHED RC
328 Tim Pole
327 Gemma Phillips DESFORD STRIDERS
326 Andrew Bown
325 Helen Tunnicliffe DESFORD STRIDERS
324 Irene Forty HUNCOTE HARRIERS
323 Neale Bassford
322 Rachel Hall
321 Bruce Perrett SQUIRRELS
320 John Houghton STILTON STRIDERS
319 Katie Hateley STILTON STRIDERS
318 John White WREAKE SOAR VALLEY AC
317 Dimitra Tsekrekou HUNCOTE HARRIERS
316 Amanda Knight HINCKLEY RC
315 Barry Hibberd HUNCOTE HARRIERS
314 Anna Boyce WREAKE SOAR VALLEY AC
313 Damian Miles DESFORD STRIDERS
312 Jonathan Philpott
311 Richard Keep BARROW RUNNERS
310 Lee Chambers SHEPSHED RC
309 Scott Helmkay LEICESTER TRIATHLON CLUB
308 Andy Gale ROADHOGGS LEICESTER AC
307 Andy Danks
306 Bernadette Owen FLECKNEY KIBWORTH
305 - -
304 Amelia Fisher STILTON STRIDERS
303 Victoria London BADGERS
302 James Southwood DESFORD STRIDERS
301 Liam King BARROW RUNNERS
300 Chris Langham HINCKLEY RC
299 Lucy Carveth HUNCOTE HARRIERS
298 Craig Free HUNCOTE HARRIERS
297 Scott Brownlow BIRSTALL RC
296 Paul Statham WEST END RUNNERS
295 John Southwood GRANTHAM RC
294 Adrian Payne BADGERS
293 Gavin Moore IVANHOE RUNNERS
292 - -
291 Martin Beadle HUNCOTE HARRIERS
290 Cameron Barnes BADGERS
289 Christian Nistelberger
288 Neil Clemons BADGERS
287 Natasha Eastwood
286 Phil Macqueen
285 Tga Ward
284 Doug Ward
283 - -
282 David Turner
281 Mark Hubbard HINCKLEY RC
280 Sezer Domac ROADHOGGS LEICESTER AC
279 William Pither NUNEATON HARRIERS
278 Gary Sykes LEICESTER TRIATHLON CLUB
277 Dave Jenkins
276 Susan Jenkins
275 Dave Lodwick ROADHOGGS LEICESTER AC
274 Richard Dakin POPLAR RUNNING CLUB
273 Vincent Iliffe HINCKLEY RC
272 Mike Matthews DESFORD STRIDERS
271 Steve Green
270 Joe Kirkwood
269 Andrew Edginton
268 Chris Limmer GRANTHAM RC
267 Beverley Sharman KINGS HEATH RC THE LIONS
266 Marvin Smith BIRSTALL RC
265 Philippa David
264 Patrick Alderson WEST END RUNNERS
263 Christian O'brien BIRSTALL RC
262 Stephen Preston
261 Ronald Francis BIRSTALL RC
260 Chris Rielly POPLAR RC
259 Simon Higson HOLME PIERREPONT RC
258 Joseph Bartholomew
257 Andrew Bartholomew
256 Jane Bartholomew SPARKHILL HARRIERS
255 Emma Smith DESFORD STRIDERS
254 Jamie Butler BIRSTALL RC
253 Neil Humpage ROADHOGGS LEICESTER AC
252 Alan Gibson
251 Louise Hoare TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
250 Mike Welch HINCKLEY RC
249 Robert Dilworth
248 Danny Gurr
247 Paul Smallwood
246 Victoria Beaumont FLECKNEY KIBWORTH
245 Clare Wileman
244 Jane Gorman WIGSTON PHOENIX
243 Ludovic Renou LEICESTER CORITANIAN AC
242 Valerie Spezi ROADHOGGS LEICESTER AC
241 Phil Cooling SHEP
240 Julie Morris DERBY TRIATHLON CLUB
239 Nick Morris DERBY TRIATHLON CLUB
238 Mark Williams
237 Kerry Adams
236 David Sutcliffe
235 Louise Sinar
234 Dee Nurse BIRSTALL RC
233 Rob Nurse BIRSTALL RC
232 Matthew Denniff POPLAR RC
231 Daria Dzierbicka
230 Donna Tebbutt WIGSTON PHOENIX
229 Iain Hickman
228 Emma Mottram
227 Sam Mottram
226 Nicola Clews DESFORD STRIDERS
225 Chris Skinner
224 Betty Masters HINCKLEY RC
223 Sarah Deeming
222 Darren Liddell RACE HUB
221 Wendy Moore
220 Elizabeth Burgess
219 Jason Moore
218 Andrew Horder KINGS HEATH RC THE LIONS
217 Jayne Thomas HINCKLEY RC
216 Lisa Ferguson POPLAR RC
215 - -
214 - -
213 Sam Martin POPLAR RC
212 Nicki Little BEAUMONT RC
211 Ian Beckett
210 Kelly Blanc
209 Gurmit Singh ROADHOGGS LEICESTER AC
208 Hannah Van Dijk
207 Amy Law
206 Alexander Smyth FLECKNEY KIBWORTH
205 Chris Law
204 John Potter DESFORD STRIDERS
203 Jim Morris WITHAM RUNNERS (LINCOLNSHIRE)
202 Glyn House
201 David Needham
200 Paul Macmillan
199 Emma Faulkner SHEPSHED RC
198 Sunil Chamund
197 Jo Larner
196 Gillian Rathbone BIRSTALL RC
195 Natalie Barr
194 Peter Kenny
193 Sean Barr BADGERS
192 Ian Garth Mitchell
191 Michaela Latham WIGSTON PHOENIX
190 Aleksandra Balazy-knas ALANKI
189 Pawel Knas ALANKI
188 Dianne Dennis
187 Joel May COALVILLE TRI CLUB
186 Christopher Allott
185 Austen James
184 Marc Healey
183 Samantha Green
182 - -
181 Steve Salt
180 Erica Fisher HINCKLEY RC
179 Trevor Hope HERMITAGE HARRIERS
178 Sanjay Chamund HINCKLEY RC
177 Kevin Bruerton
176 Stuart Walton BADGERS
175 Colin Caine
174 John Robinson STILTON STRIDERS
173 Louise Mason HERMITAGE HARRIERS
172 Glen Swindell
171 Noel Houlihan FLECKNEY KIBWORTH
170 Stephen Ricketts
169 Avika Ruparell
168 Maxine Williams
167 Ian Simpson ST ALBANS STRIDERS
166 Mark Ramsden ROADHOGGS LEICESTER AC
165 Jeffrey Bannister
164 Lisa-jayne Smith
163 Darren Parker-mead
162 Jonathan Moores
161 Gary Holmes
160 Michelle Kershaw TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
159 Steve Williams SHEPSHED RC
158 Deryk Woods BIRSTALL RC
157 Chris Donovan BARLESTONE ST GILES RC
156 Ian Black BIRSTALL RC
155 Nikki Welyczko BIRSTALL RC
154 James Kennedy
153 Chris Harris
152 Jane Kennedy
151 Lorna Muskett FLECKNEY KIBWORTH
150 Lu Gascoigne
149 Mat Jenkinson ROADHOGGS LEICESTER AC
148 Mark Repton BADGERS
147 Graham Smith HUNCOTE HARRIERS
146 Jack Barfield
145 Sandra Long WIGSTON PHOENIX
144 Matthew Mckibbin
143 Charlotte Wright IVANHOE RUNNERS
142 Jo Rogerson DESFORD STRIDERS
141 Brian Williams TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
140 Alan Glaister NUNEATON HARRIERS
139 David Bottomley SHEPSHED RC
138 Loraine Power
137 Malcolm Lord
136 Mike Walters 1485 TRI CLUB
135 James Rice
134 Ruth Mansfield HINCKLEY RC
133 Vince Frain BEAUMONT RC
132 Sue Castledine WIGSTON PHOENIX
131 Teresa Rizoyannis WIGSTON PHOENIX
130 Julie Frisby DESFORD STRIDERS
129 Carol Sanders SGR
128 Stuart Youngs BADGERS
127 Laura Pepper ROADHOGGS LEICESTER AC
126 Chris Ratcliffe LONELY GOAT RC
125 Colin Sanders SGR
124 Andrew Broad HINCKLEY RC
123 Paul Wooldridge POPLAR RC
122 Emma Finlinson WIGSTON PHOENIX
121 Peter Armstrong HERMITAGE HARRIERS
120 Kerrie Wilmot-green BIRSTALL RC
119 Darren Clayton WIGSTON PHOENIX
118 Neel Chauhan
117 Mark Page DESFORD STRIDERS
116 Marc Stringer HINCKLEY RC
115 Christopher Martin
114 Mark Parsons FORDY RUNS
113 Rebecca Parry WIGSTON PHOENIX
112 Anthony Wynn-williams BIRSTALL RC
111 Tammy Moulds-watson HERMITAGE HARRIERS
110 Kerry Moore
109 - -
108 Nicola Marriott
107 - -
106 Hannah Craig BADGERS
105 Nadine Spencer
104 Averil Caton BADGERS
103 Emma Boyd FLECKNEY KIBWORTH
102 Chris Rawson HINCKLEY RC
101 Sam Toon IVANHOE RUNNERS
100 Stacy King SHEPSHED RC
99 Kim Wright HINCKLEY RC
98 Ben Fryer
97 Becky Fairbairn WIGSTON PHOENIX
96 Helen Kenney
95 Zoe Heath SHEPSHED RC
94 Stephen Hancock
93 Ricky Aggarwal WIGSTON PHOENIX
92 Matthew Dean
91 Rachael Middleton HINCKLEY RC
90 Steve Smith
89 Sally-anne Beesley SGR
88 Richard Veitch DESFORD STRIDERS
87 Carolyn Wilson SHEPSHED RC
86 Anna Hiley ROADHOGGS LEICESTER AC
85 James Burton WIGSTON PHOENIX
84 Elizabeth Aspden-mansfield HINCKLEY RC
83 Elaine Barrett HINCKLEY RC
82 Drew Simpson
81 Andrea Trickett IVANHOE RUNNERS
80 Vanessa Charnock
79 Matthew Orchard HERMITAGE HARRIERS
78 Angela Duff EALING EAGLES RC
77 Ashley Simpson
76 - -
75 Paul Ashby
74 Julian Carlyle STOKE GOLDING RUNNING CLUB
73 Tracey Broster
72 Anthony Waterer RACE RAPID
71 Andrew Bottrill IVANHOE RUNNERS
70 - -
69 Simon Leach
68 Tom Broster
67 Robert Blandford WIGSTON PHOENIX
66 - -
65 Rachel Hall
64 Emma Masser BADGERS
63 - -
62 Stevie-jade Beeby ROADHOGGS LEICESTER AC
61 Hilary Browne ROADHOGGS LEICESTER AC
60 Odette Foxall HINCKLEY RC
59 Andrew Moore SHEPSHED RC
58 Stuart Taylor SHEPSHED RC
57 Denis Thompson WEST END RUNNERS
56 Paul Knight HINCKLEY RC
55 Martin Beattie TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
54 Sophie Cook HUNCOTE HARRIERS
53 - -
52 Dan Phillips
51 Neil Blowfield
50 Ester Vickers DESFORD STRIDERS
49 Andrew Finlow BIRSTALL RC
48 Angela Bebbington IVANHOE RUNNERS
47 Gillian Buswell
46 Luisa Diez Lucas
45 Sangita Pandya ROAD HOGGS
44 Rachel Lopata DESFORD STRIDERS
43 Lee Newark
42 Roland Proud PROUD
41 Richard Bebbington IVANHOE RUNNERS
40 Matthew Buswell ROADHOGGS LEICESTER AC
39 Trudy Sharpe ROADHOGGS LEICESTER AC
38 Helen Webb DESFORD STRIDERS
37 Hitesh Pandya ROAD HOGGS
36 Nigel Smith POPLAR RC
35 Rachel Haddon HINCKLEY RUNNING CLUB
34 Nicola Dutton HINCKLEY RC
33 Daniel Del Greco ROADHOGGS LEICESTER AC
32 Derek Gordon HINCKLEY RC
31 Sarah Thi HINCKLEY RC
30 Gary Sawle SHEPSHED RC
29 Clare Stapleford
28 Saul Oxford
27 Nigel Hockin
26 Sam Crouchman BIRSTALL RC
25 Jon Hepplewhite
24 Khloe Campbell DESFORD STRIDERS
23 Amy Heden
22 Elisa Whittlestone BIRSTALL RC
21 David Clement
20 Darren Stell TEAM ANSTEY AMBLERS AND RUNNERS
19 Mike Percival HUNCOTE HARRIERS
18 Matt Langtree ROADHOGGS LEICESTER AC
17 Sue Grewcock HINCKLEY RC
16 Hugh Potter HUNCOTE HARRIERS
15 Peter Bradley
14 Julie Henfrey IVANHOE RUNNERS
13 Jacqui Williamson SHEPSHED RC
12 Nathan Williamson HARBOROUGH AC
11 David White
10 Kirsty Haywood BEAUMONT RC
9 Kate Perkins HINCKLEY RC
8 Paula Jennings HUNCOTE HARRIERS
7 Patricia Holland HINCKLEY RC
6 Jane Collingham
5 Lynn Persse SHEPSHED RC
4 Ian Longford HUNCOTE HARRIERS
3 Gemma Wheldon ROADHOGGS LEICESTER AC
2 Steve Hutton BIRSTALL RC
1 Kathryn Evans ROADHOGGS LEICESTER AC
Open

Entries Remaining

Enter Now

Bosworth Half Marathon - 2021

  • Affiliated £22.00
  • Unattached £24.00

Entrants